Laser tervenemine

Laserteraapia pole Eestis seni veel laiemat kõlapinda leidnud, kuigi sellest on saanud üks olulisemaid arenguid bioteadustes pärast penitsilliini avastamist. Maailmas on laserteraapia väga levinud ning seda tänu organismi loomuliku ravimisvõime kiirendamisele.

1960 ndatel sai laserteraapia alguse, siis ilmsesid ka esimesed bioloogilised efektid. külma (madala sagedusega) laserkiirte mõjudest kudedele. Sellest aningst alates on see meetod tohutult arenenud ning korduvalt end proovile pannud kas suudab aidata kaasa kudele loomulikule kasvule ning leevendada valu.

Laserteraapia vähendab oluliselt luu-lihaskonna valu ning põletikke, samuti edendab kudede kiiremat paranemist. Põhimõtteliselt kiirendab laserteraapia organismi loomulikku tervenemise protsessi. Väga efektiivne järgmiste näidustuste puhul: haavade paranemine, herpes, sporditraumad, lihasvalud, ekseem, psoriaas jne.

Mis on laser?

Laser on kokkusurutud valguskiir, mis erineb loomulikust valgusest, sest on sidus ning liigub mööda sirgjoont vaid ühel kindlal lainepikkusel.

kliendid

Kuigi teoreetilise aluse laserseadmele pani juba 1920ndatel Albert Einstein, siis 60ndatel pandi reaalselt kokku esimene laser. Mõned aastad hiljem leidis dr. E. Mester katse käigus esimesed bioloogilised efektid pehme laseri kohta. Peale seda on laserravi põhjal tehtud mitmeid teaduslikke uuringuid, mis on kaningstust saanud ka suurimas meditsiinianingkirnings “The Lancet.”

Täna kasutab meditsiin kahte tüüpi lasereid: terapeitilisi ning kirurgilisi. Suure võimsusega kirurgilisi lasereid kasutatakse kudede lõikamiseks ning hävitamiseks. Madala sagedusega terapeutiliste laserite kasutusala on aga peamiselt taastus- ning hooldusravi.

Need laserid on loodud organismi paranemisprotsesside kiirendamiseks enamjaolt luu-, liiges- ning lihaskonna haigustes ning haava- ning teiste nahaprobleemide ravis. Külmad laserkiired ei hävita ega kahjusta kudesid, samuti ei tooda soojusenergiat – edendavad vaid paranemist.

Just see annab antud taastussuunale suurepärased kasutus- ning arenguvõimalused – kiireneb paranemine ilma kõrvalnähtudeta ning vastunäidustusi on äärmiselt vähe. Madala sagedusega laserkiired lähevad rakkudesse, konventeeritakse mitokondris rakutoitaineks ning tulemuseks on rakuaktiivsuse paranemine.

Biostimulatiivne laserravi on unikaalne ja erineb ilusüstid -est ning hea loogikaga töötav süsteem, kus toimub kiirem paranemine keha enda toel, ilma teada olevate kõrvalnähtudeta. Laserteraapias kasutatakse madala sagedusega lasereid (alla 1000nm), mis annavad välning monokromaatilist valgust, ning mis stimuleerivad rakufunktsioone ilma rakku ennast mingil moel kahjustamata. Ägedate vigastuste puhul kiireneb muljetavaldavalt paranemise aeg. Täielik paranemine saavutatakse väga väikse aja jooksul ning palju väiksemate ohtudega teisejärguliste tüsistuste tekkeks. Nakatunud haavade puhul võitleb tugevdatud immuunsüsteem bakterid tõhusamalt välning, suurendades samal aningl rakkude aktiivsust ning kollageeni moodustamist, mis tagab kiirema kudede paranemise.

Laserteraapia näidustused

Peaaegu kõik tugi-liikumisaparaadi nii kroonilised samuti akuutsed vigastused ning haigused: selg ning-, kaela- ning turningvalud-pinged, karpaalkanali sündroom, epikondüliit, kukekannus, Achilleuse probleemid, Hallux Valgus, Schlatter’i tõbi, väidab neuroloog.

Nahaprobleemid, sealhulgas akne, psoriaas, ekseem, haavad (k.a. kroonilised; lamatised), põletushaavad, ohatis.

Muud: kurguvalu, angiin, soolatüükad, konnasilmad. Ettevaatlik tuleb olla laste ravimisega ning patsientidesse kellel esineb: diabeet, kilpnäärme probleemid.

Vastunäidustused- Olgugi, et laserteraapial on väga palju eeliseid ning näidustusi, on see raviviis teatud juhtudel keelatud. Vastunäidustatud: epilepsia, kasvaningd, ajukahjustus, rasedus, kehamaalingud.