Pole oluline, kas elate eramajas, ridaelamus või korteris – siit leiate kasulikke nõuandeid, kuidas valida õige siseuks või välisuks.

Tasub mõelda, et iga külaline ulatab esmalt käe välisuksele. Kodu uks on majale kui ehe. Siinsed juhised aitavad kindlaks teha ukse, mis sobib ideaalselt kogu sisustuse disainiga ja vastab ka uksele esitatud nõuetele. Juhised toovad kindlasti esile pakutavate tüüpide disaini ja funktsionaalsuse võimalusi. Uste ostu puhul saab ka alati jälgida hinna- ja kvaliteedisuhet, kõik oleneb ikkagi soovidest ja võimalustest. Uks – interjööri element, mille inimene tuppa esmalt tähelepanu pöörata. Tähtis teada:

  1. Ukseava laiust ja kõrgust.
  2. Millist seinapaksust tuleb silmas pidada, sealhulgas krohvikihi ja plaatide paksust, kui need on olemas
  3. Kui kõrge on viimistletud ukse tasapind
  4. Mis pidi uks hakkab avanema. ja kummal pool on link ning hinged.
  5. Teras- või puitraam? Ukseraam on seotud väga tähtsa otsusega.

Kuidas valida välisust ?

Esimese asjana määrake ära kasutuskoht- kas vajate välisust maja peasissekäigu ukseks, majanduskäigu ukseks, keldri või kõrvalhoone ukseks. Kas uks avaneb hoovi poole või tänavale? Kas uks peab olema tulekindel ? Maja peasissekäiguuks ja majanduskäiguuks ei pea olema alati samad, kuid tervikliku fassaadi eesmärgil soovitame maja kõik välisuksed valida samast tooteseeriast. Näiteks kui peasissekäiguuks on klaasigauks, siis majandusuks võib olla sama seeria umbuks. Hea mõte on kasutada lõunapoolsel küljel toonkile akna jaoks, samuti on populaarne klaasile printimine. – Tume toon neelab paremini päikest, seetõttu õhutemperatuuri muutused on suured ja see võib kahjustada ukse toimimist. Välisukse kohal peaks alati olema varikatus mis ei lubaks vihmal otse uksele sadada.

Siseuks- Siseustel on vajalik roll interjööri kujundamisel. Uksed moodustavad seina ja põranda suhtes oluliselt suure osa ruumikujundusest. Uksed peavad meeldima koduomanikule ning lisaks ka vastama ruumi tehnilistele nõuetele. Vajalik on lähtuda ukse kasutus nõuetest. Millele tähelepanu koondada ?

Järgnevad reeglid annavad seda, et ukseost oleks meeldiv. Ostke kogu komplekt ühest materjalist. Pesuruumi uks võiks olla niiskuskindel mis välistab tulevikumured. On olemas ka eritüüpi niiskuskindlad uksed. Halvasti töötav ukselink või kogu emotsiooni rikkuda. Turvauks- mõeldud kohtadesse, kus kasutamine intensiivsem, sobivad ühiskondlikesse ruumidesse, annab parema helikindluse. Visaka range pilk uksest üle – Pind peab olema ühtlane, värv ilma toonivaheta ja nurkadesse ei tohi olla kogunenud üleliigset värvi. Poes aitab alati hädast välja ka klienditeenindaja. Ärgem unustagem, et koduuks käib alati lukku. Päevalõpuks peab uks meie privaatsust siiski kaitsma.